Spod bandy. Odrębna spółka

Stan zawieszenia wokół sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec został zlikwidowany.


Zespół seniorów będzie działał pod egidą nowej spółki i to ma być lepszy czas dla niego. Adrian Pietrzyk, 28-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego, będzie jej szefem, zaś Piotr Majewski pozostał na stanowisku dyrektora sportowego. Te duet będzie dbał o stronę organizacyjną oraz sportową drużyny, która ma ambitne plany. Niebawem mamy poznać jej skład, bo w tym tygodniu mają być podpisywane nowy kontrakty w nowej spółce. Zespołem Zagłębia Sosnowiec będzie kierował duet Piotr Sarnik i Marcin Kozłowski.


Pięć licencji

Zagłębia Sosnowiec
Fot. Lukasz Sobala / PressFocus

Po JKH GKS-ie Jastrzębie kolejne kluby otrzymały licencje na występy w nowym sezonie w Polskiej Hokej Lidze. Do jastrzębskiej drużyny: dołączyły GKS-y z Tychów i Katowic, Comarch Cracovia oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Niebawem należy się spodziewać, że dostaną je też kluby z Sosnowca i Torunia. Niepewność towarzyszy drużynom z Sanoka oraz Nowego Targu. W Podhalu kością niezgody jest stanowisko prezesa spółki, wciąż trwają dyskusje kto ma nią kierować. W Sanoku trwa dopinanie budżetu, a niebawem mamy poznać nowego trenera drużyny.


Czytaj także:Szwed w Oświęcimiu

Zagłębia Sosnowiec
Fot. facebook.com/unia.oswiecim.official

Carl Ackered, 32-letni szwedzki obrońca (183 cm, 85 kg), podpisał roczny kontrakt z Re-Plastem Unią Oświęcim. Szwed jest piątym nowym zawodnikiem w oświęcimskiej ekipie. Wcześniej umowy podpisali czterej Finowie: obrońcy Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz napastnicy Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.

Ackered ma bogate sportowe CV, występował w swoich rodzimych ligach, a ponadto w EBEL, słowackiej Tipos ekstralidze. W ostatnim sezonie zaczynał w Slovanie Bratysławie, ale po 21 meczach przeniósł się na Wyspy Brytyjskie do Sheffield Steelers.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.