Podstawski trafił do Ruchu!

Chorzowianie pozyskali drugiego w ostatnich tygodniach piłkarza. Po Miłoszu Kozaku szeregi beniaminka zasilił dobrze znany w ekstraklasie Tomas Podstawski.


Środkowy pomocnik związał się z Ruchem kontraktem obowiązującym do końca czerwca przyszłego roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Podstawski ma świetne CV

– Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że Ruch obdarzył mnie zaufaniem i że wracam do Polski, gdzie dobrze mi się grało. Chcę pokazać, że jestem gotowy, by pomagać drużynie w realizacji zamierzonych celów – mówi 28-letni piłkarz. Ten kojarzony jest przede wszystkim z występów w Pogoni Szczecin.

Tomas Podstawski urodził się w Portugalii, ale ma polskie korzenie. Jego ojciec jest Polakiem, grał zawodowo w koszykówkę, a sam Tomas dość sprawnie mówi w naszym języku. Piłkarzem Pogoni został latem 2018 roku, w klubie tym spędził trzy sezony rozgrywając 77 spotkań w ekstraklasie. Zdobył także trzy bramki. – Atmosfera i liga bardzo mi się podoba, ekstraklasa rozwija się. Zawodnicy czują się tutaj jak powinni – opisuje nowy piłkarz „Niebieskich”.

Doświadczenie ekstraklasowe było być może decydującym czynnikiem dla działaczy i trenerów Ruchu przy tym transferze, bo w obecnej kadrze Niebieskich cały czas jest deficyt piłkarzy, którzy mogą pochwalić się ograniem na tym poziomie. – Ekstraklasa nie wybacza błędów. My cały czas się tego uczymy – powtarzał wielokrotnie trener Ruchu Jarosław Skrobacz.


Czytaj także:


Szkoleniowiec z pewnością wraz z nowym zawodnikiem zyskał większe pole manewru w środku pola. Podstawski najlepiej czuje się jako typowa „6”, zawodnik, który będzie wspierał defensorów, ale potrafi także kreować. – Bardzo mi się podoba w klubie. Wszyscy mnie tutaj dobrze przyjęli. Wiem, że Ruch to klub z dużą historią, 14-krotny mistrz Polski, mający rzesze wymagających kibiców – mówi nowy gracz chorzowian.

Jak na polskie realia, to zawodnik z bardzo bogatym CV. Jest wychowankiem Boavisty. Grał w młodzieżowych drużynach FC Porto. Był kapitanem reprezentacji Portugalii U-17. Na Mistrzostwach Europy zajął z reprezentacją z Półwyspu Iberyjskiego do lat 19 trzecie miejsce. Występował również na igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W ostatnich latach grał w Norwegii (Stabæk IF), Izraelu (Bnei Yehuda Tel Awiw) oraz na Cyprze (Karmiótissa Pano Polemidion).

Testy w Piaście

W ostatnich tygodniach był już przy… Cichej. Chodzi o sparing Ruchu z Piastem, który odbył się w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Wtedy jednak wystąpił w barwach gliwickiej jedenastki, zdobył nawet gola w wygranym przez jego zespół meczu 3:0. – Tomas nie będzie naszym piłkarzem – oznajmił w ostatnich dniach trener Piasta, Aleksandar Vuković. – Nie chodzi jednak o dyspozycję samego zawodnika. Po prostu mamy inne potrzeby – mówił kilka dni temu trener gliwiczan, a gdy wypowiadał te słowa Podstawski był już w Chorzowie.

– Potrzebuję jeszcze minut, ale z drugiej strony bardzo mocno trenowałem. Profesjonalne testy, badania które robiłem, to bardzo dobrze w nich wyglądałem. Czuję się dobrze w treningu, podobnie było w sparingu, który zagrałem w Chorzowie. Chcę szybko pokazać, że jestem gotowy, by pomagać Ruchowi w osiągnięciu celu – dodaje na koniec nowy piłkarz „Niebieskich”.

(td)


Fot. Adam Starszyński/Pressfocus.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.