Polonia Bytom zameldowała się w II lidze!

Polonia Bytom zdobywając mistrzostwo grupy III 3. ligi zapewniła sobie wymarzony awans do II ligi!


To wielki sukces klubu z Bytomia. Do awansu wystarczył bezbramkowy awans z Polonią Nysa. To już się nie zmieni, mimo że do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki.

Bytomianie mają 10 punktów przewagi na drugim w tabeli Rekordem Bielsko-Biała, który zremisował w sobotę 3:3 z rezerwami Rakowa Częstochowa.


Czytaj także:


Polonia w następnej kolejce rozegra spotkanie z Cariną Gubin (3 czerwca, godz. 17.30). Następnie (10 czerwca, godz. 17.00) wyjazdowy mecz z Pniówkiem 74 Pawłowice. Ostatni mecz sezonu (17 czerwca, godz. 17.00) odbędzie się w Bytomiu. Rywalem będzie zespół Łukasza Piszczka, LKS Goczałkowice Zdrój.

Polonia Bytom
Fot. poloniabytom.com.pl

Mecz z imienniczką z Nysy nie był może pasjonujący. Większość akcji rozgrywana była w części środkowej boiska. To akurat schodzi na dalszy plan. Ważne, że podopieczni Adama Burka wytrzymali ciśnienie i osiągnęli cel sezonu. Polonia Bytom ma co świętować.


KS Polonia Nysa – BS Polonia Bytom 0:0

Nysa: Marciniak – Leończyk, Kudra, Redek, Sasin – Sikora, Trochanowski (59. Zimon), Perkowski (80. Maruszak), Pisula (80. Kotowicz) – Rakoczy, Hrebeń. Trener Andrzej Moskal.

Bytom: Mirus – Budzik, Bedronka, Zubkov, Ławrynowicz – Gajda, Norkowski, Żagiel (59. L. Zieliński) – Stefański (59. Ropski), Wolny (75. Kuczera), Andrzejczak. Trener: Adam Burek.

Sędzia: Mariusz Maćko (Żary). Żółte kartki: Redek, Sikora, Zimon (Polonia Nysa) oraz Gajda, Wolny, Ropski (Polonia Bytom).


Na zdjęciu: Polonia Bytom sprawiła swoim wiernym kibicom wielki prezent.

Fot. Krzysztof Kadis/Polonia Bytom


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.