Zgodnie z oczekiwaniami

Polska – Macedonia Północna. Biało-czerwoni w trzecim występie eliminacyjnym mistrzostw Europy z gospodarzami w Skopje nie mieli żadnych problemów i w niewiele ponad godzinę wygrali 3:0.

To było do przewidzenie. Macedończycy starali się jak mogli, ale różnica była kolosalna. Polscy siatkarze potrzebowali 72 minuty, by odnieść w sumie efektowną wygraną.

Trener Nikola Grbić, zgodnie z niepisaną tradycją, znów dokonał zmian w składzie. Po raz pierwszy w tych mistrzostwach w podstawowym składzie pojawili się: przyjmujący Bartosz Bednorz, atakujący Bartosz Kurek, środkowy Karol Kłos oraz libero Jakub Popiwczak. Partnerem Bednorza w przyjęciu był Tomasz Fornal, który w meczu z Holandią opuścił parkiet po pierwszej odsłonie. Tym razem grał znacznie lepiej i solidnie prezentował się w ataku. Biało-czerwoni w trzecim występie eliminacyjnym mistrzostw Europy z gospodarzami w Skopje nie mieli żadnych problem i w niewiele ponad godzinę wygrali 3:0.

Pierwszy set zupełnie bez żadnej historii. Przy stanie 14:10 zdobyliśmy dziewięć punktów z rzędu, w tym pięć blokiem. Objęliśmy prowadzenie 23:11 w 21 min wygraliśmy tę partię. Ze spokojem czekaliśmy na kolejną odsłonę i zaczęliśmy w dobrym stylu i długo prowadziliśmy. Jednak gospodarze stawiali silniejszy opór, śmielej atakowali. A naszym siatkarzom zdarzały się błędy zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku (8 błędów własnych). Macedończycy w końcu doprowadzili do remisu 19:19 i w hali zawrzało. Jednak końcowe fragment należały do biało-czerwonych, a Kurek atakiem zdobył trzy punkty.

A w kolejnym secie, jak się później okazało ostatnim, tylko początek był wyrównany. Od stanu 9:9, po udanych zagrywkach Fornala oraz skutecznych atakach zdobyliśmy siedem punktów. W końcowych fragmentach Bednorz posłał trzy asy z rzędu prowadziliśmy 22:13. A mecz zakończył kolejnym asem Wilfredo Leon, który pojawił się na zagrywce. Dzisiaj biało-czerwoni mają dzień wolny, zaś we wtorek zagrają z Danią.

Polska – Macedonia Północna 3:0 (25:12, 25:21, 25:14)

POLSKA: Janusz (2), Bednorz (17), Kłos (3), Kurek (13), Fornal (16), Huber (6), Popiwczak (libero) oraz Śliwka (2), Łomacz, Leon (1). Trener Nikola GRBIĆ.

MACEDONIA PŁN.: G. Girogiew, Milew (5), Sawowski (2) , N. Giorgiew (12), Ljaftow (6), Madiunkow (4), Angelowski (libero) oraz Richliew (libero) Iliew, Despotowski, Kostkij, Jefremow. Trener Joszko MILENKOSKI

Sędziowali: Ksenija Jurković (Chorwacja) i Aleksander Sikanjić (Liechtenstein). Widzów 4800.

• 10:9, 15:11, 20:11, 25:12.
  • 10:5, 15:11, 20:19, 25:21.
  • 10:9, 15:9, 20:13, 25:14.