Łatwiej z… Niemcami

Przed meczem Polska – Izrael. Reprezentacja Polski U- 21 wygrała wszystkie 3 spotkania eliminacji Euro 2025.


Dwukrotnie biało-czerwoni ograli Estończyków, a także pokonali Kosowo i z kompletem punktów, a także bez straconej bramki, prowadzą w grupie kwalifikacyjnej na turniej, który za niespełna 2 lata odbędzie się na Słowacji.

Tylko jedno spotkanie

Dziś w Łodzi zespół Adama Majewskiego zmierzy się z Izraelem. Z powodu sytuacji na Bliskim Wschodzie nasz rywal rozegrał tylko jedno spotkanie. We wrześniu przegrał z Bułgarią 0:1, a październikowe mecze Izraelczyków zostały odwołane.

Starcie, które dziś zostanie rozegrane na stadionie ŁKS-u jest pierwszym z dwóch dla naszej młodzieżówki w listopadzie. W przyszłym tygodniu Polacy zagrają na wyjeździe z faworytem grupy, czyli z Niemcami. Selekcjoner Adam Majewski na pierwszej odprawie podczas zgrupowania zdobył się na oryginalne stwierdzenie. Powiedział swoim podopiecznym, że trudnym meczem będzie starcie z… Izraelem, a łatwym – mecz z Niemcami.

Można ich przewidzieć

– Niemcy to jest dobra drużyna, doskonale o tym wiemy, ale to zespół, który gra w określony sposób, powtarzalny, można to przewidzieć i się do tego dostosować. W tym kontekście ten mecz będzie łatwy. Natomiast Izrael to jedna wielka niewiadoma. Nie wiemy, czy rywale w ostatnim czasie w ogóle byli w treningu, jakim zagrają ustawieniem, mamy mało materiałów o tej reprezentacji. Dlatego tutaj spodziewam się trudnego meczu – wyjaśnił swoje podejście opiekun naszego zespołu, który przejął go po Michale Probierzu. W październiku, w debiucie, zremisował w towarzyskim spotkaniu ze Słowacją 2:2, a następnie pokonał 5:0 Estonię.


Czytaj także:


Na najbliższe spotkania nasza młodzieżówka została wzmocniona zawodnikami, którzy mają za sobą występy w pierwszej reprezentacji, ale tym razem Michał Probierz nie znalazł dla nich miejsca na zgrupowaniu przed meczami z Czechami i Łotwą. Mowa o Filipie Marchwińskim, Kacprze Kozłowskim i Jakubie Kamińskim. Dodajmy jednak, że 1 zawodnika selekcjoner piłkarza reprezentacji Majewskiemu zabrał. Chodzi o Mateusza Łęgowskiego, który został dowołany do pierwszej reprezentacji. Nie wykluczone jednak, że gracz ten po meczu z Czechami zostanie oddelegowany na młodzieżówkę, by następnie zagrać z Niemcami.

Grupa D

Piątek, 17 listopada, godz. 16.00
Polska – Izrael

Kosowo – Bułgaria (17.00)
Niemcy – Estonia (18.00)

1. Polska 3 9 9:0
2. Niemcy 2 6 6:2
3. Bułgaria 4 5 5:5
4. Kosowo 4 4 3:7
5. Estonia 4 1 1:9
6. Izrael 1 0 0:1
Następne mecze (21.11): Kosowo – Izrael, Bułgaria – Estonia, Niemcy – Polska.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus