Galca zostaje, Radomiak wygrywa

Radomiak nie miał litości dla ŁKS-u. Już w pierwszej połowie zdobył dwa gole, a po zmianie stron dobił przeciwnika.

Po ostatnim weekendzie atmosfera wokół Radomiaka była co najmniej dziwna. Trener Constantin Galca stwierdził po ostatniej kolejce, że gdyby wiedział, że klub nie dotrzyma swoich obietnic i że się nic nie zmieni w stosunku do poprzedniego sezonu, odszedłby latem. Jednak już przed spotkaniem z ŁKS-em szkoleniowiec zaznaczył w rozmowie z „Canal+”, że odchodzić nie zamierza. Mimo tych wszystkich zawirowań radomianie spisali się w pojedynku z beniaminkiem tak, jak powinni.

Już w pierwszej połowie radomski zespół pokazał swoją siłę. Zespół po 45 minutach miał dwubramkowe prowadzenie. Pierwszego gola zdobył Pedro Henrique, który strzałem głową po podaniu z rzutu rożnego pokonał golkipera ŁKS-u. Chwilę później Dawida Arndta pokonał… Marcin Flis. Łódzki defensor niefortunnie zablokował dośrodkowanie Jana Grzesika. Piłka odbiła się od niego i trafiła do siatki.

ŁKS miał problemy, które wynikały również z tego, że bardzo szybko z boiska musiał zejść Kaj Tejan. Kontuzjowany Holender opuścił plac gry już w 31 minucie. A sytuacja gości mogła być jeszcze gorsza. Chwile po zmianie Tejana drugą żółtą kartkę zobaczył Levent Gulen. Szwajcar groźnie zaatakował jednego z rywali i początkowo Karol Arys nie miał wątpliwości. Jednak po dyskusji z arbitrem technicznym sędzia zmienił swoją decyzję, co jest sporą kontrowersją, bo wydaje się, że Gulen na drugą żółtą kartkę zasłużył.

Po przerwie ŁKS zaczął grać nieco lepiej. W pierwszej części gry właściwie nie miał nic do powiedzenia, ale po zmianie stron częściej meldował się pod polem karnym przeciwnika. Jednak nie przyniosło to odpowiedniego skutku, bo w 69 minucie trzecią bramkę dla Radomiaka zdobył Edi Semedo. Trzybramkowe prowadzenie wystarczyło zawodnikom z Radomia do odniesienia zwycięstwa.

Radomiak – ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

1:0 – Henrique, 20 min (głową, asysta Wolski), 2:0 – Flis, 37 min (samobójcza), 3:0 – E. Semedo, 69 min (głową, asysta Machado)

RADOMIAK: Posiadała – Grzesik, Luziao, Cestor, Abramowicz – E. Semedo (71. Castaneda), Donis – Wolski (75. L. Semedo), Kaput (86. Snopczyński), Machado (86. Leandro) – Henrique (75. Rocha). Trener Constantin GALCA.

ŁKS: Arndt – Gulen (46. Dankowski), Monsalve, Flis, Głowacki – Janczukowicz (85. Jurić), Mokrzycki – Ramirez (67. Fase), Małachowski, Szeliga (46. Louveau) – Tejan (31. Pirulo). Trener Kazimierz MOSKAL.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Widzów 8161. Żółte kartki: Gulen (22. faul).