5 goli, nietrafiony karny, a na koniec wygrana Radomiaka

Widzowie zgromadzeni na stadionie w Radomiu byli świadkami spotkania z wieloma zwrotami akcji.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla gospodarzy. Już w 4 minucie atomowe uderzenie w stronę bramki Warty posłał Christos Donis. Strzał był nie tylko mocny, ale również celny, przez co Radomiak wyszedł na prowadzenie. Z niego cieszył się jednak nieco ponad kwadrans. Błąd przy interwencji popełnił golkiper Albert Posiadała. Sfaulował w polu karnym jednego z rywali, przez co poznaniacy dostali szansę na wyrównanie. Tą wykorzystał Kajetan Szmyt, myląc bramkarza przy uderzeniu z 11 metrów.

Remisu na tablicy wyników najwidoczniej nie mógł znieść Pedro Henrique. Brazylijczyk już dwie minuty później strzelił gola i Radomiak znów był krok przed swoimi przeciwnikami. Jednak musiał się pilnować, bo poznaniacy byli niezwykle groźni. Choć tempo spotkania do końca pierwszej połowy spadło, to ofensywa Warty wciąż była realnym zagrożeniem dla ekipy trenera Constantina Galki.

Przez to od razu po przerwie Radomiak po raz drugi stracił bramkę. W ważnym momencie spotkania, czyli w trakcie pierwszych kilku minut po zmianie stron, Posiadałę pokonał Dario Vizinger i mecz zaczął się od początku.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a co ważne, oba zespoły potrafiły znaleźć drogę do bramki rywala. To powodowało, że do końca meczu widzowie oczekiwali na rozstrzygnięcie, a potencjalnego zwycięzcę trudno było wytypować. Przed najlepszą szansą na zagwarantowanie trzech punktów swojemu zespołowi stanął po raz kolejny Pedro Henrique. Napastnik w 69 minucie wykonywał rzut karny i… przestrzelił. W ten sposób napastnik trafił z piłkarskiego nieba… na ławkę rezerwowych. Kibice w Radomiu domagali się wprowadzenia na murawę Leonardo Rochy i to właśnie on zastąpił strzelca jednej z bramek. Zmieniło to wiele, bo to właśnie ten dwumetrowy snajper zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów.

Radomiak – Warta Poznań 3:2 (2:1)

1:0 – Donis, 4 min, 1:1 – Szmyt, 20 min (karny), 2:1 – Henrique, 22 min, 2:2 – Vizinger, 48 min, 3:2 – Rocha, 90+7 min.

RADOMIAK: Posiadała – Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – Donis (63. Kaput), Luizao – L. Semedo, Wolski (88. Castaneda), Machado (63. E. Semedo) – Henrique (82. Rocha). Trener Constantin GALCA.

WARTA: Grobelny – Bartkowski, Stavropoulos (60. Pleśnierowicz), Kupczak – Borowski (79. Matuszewski), Luis (79. Kopczyński), Żurawski (46. Vizinger), Kiełb (66. Maenpaa) – Savić, Zrelak, Szmyt. Trener Dawid SZULCZEK.

Sędziował Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Grzesik, Cichocki – Żurawski, Vizinger, Borowski, Kupczak.