Hurtowe transfery

Unia Turza Śląska tego lata pozyskała kilku nowych zawodników.


Za kilka dni (niedziela, 6 sierpnia) beniaminek grupy III trzeciej ligi, Unia Turza Śląska, rozpocznie rozgrywki ligowe. Pierwszym przeciwnikiem drużyny trenera Marka Hanzela będą rezerwy Górnika Zabrze.

Kilka transferów

W ostatnim spotkaniu kontrolnym piłkarze z Turzy Śląskiej pokonali na wyjeździe innego trzecioligowca, LKS Goczałkowice Zdrój 3:1. Łupem bramkowym podzielili się Dominik Klimkiewicz, Tomasz Krężelok i Przemysław Brychlik.

Na ostatniej prostej przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Unia sfinalizowała transferu kilku zawodników. Jako ostatni dołączył do zespołu trenera Hanzela 21-letni środkowy obrońca Mikołaj Polczyk. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Polonii Łaziska Górne. Z zamiarem przenosin do Unii nosił się już latem ubiegłego roku, zagrał nawet kilka sparingów (w jednym z nich strzelił dwa gole), ale ostatecznie został w Polonii.

Ponieważ od pewnego czasu jeden z bramkarzy unitów, Mateusz Tomala, zmaga się z kontuzją, sztab szkoleniowy III-ligowca zdecydował się na angaż dwóch młodych golkiperów. Jednym z nich jest niespełna 18-letni (urodzony 28 października 2005 roku) Wiktor Gorel, o czym informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. W poprzednim sezonie wychowanek MKP Odra „Centrum” Wodzisław Śląski występował w III lidze w barwach Odry Wodzisław Śląski, w której rozegrał 10 spotkań. Drugim adeptem bramkarskiego fachu, który pojawił się w Unii jest o rok młodszy od Gorela Karol Kubica, który również był zawodnikiem MKP.

Drugi z wymienionych grał w drużynie juniorów MKP Odry „Centrum”, gdzie był jednym z najlepszych z rocznika 2006, choć nawet w swoim zespole musiał rywalizować o miejsce w składzie z Bartoszem Wikarem, Maciejem Zającem i Maksymilianem Gajewskim. Obaj wymienieni młodzi bramkarze przyszli do Unii na zasadzie transferu definitywnego i miejsce między słupkami będą rywalizowali z doświadczonym, 31-letnim Marcinem Musiołem.

Stawiają na młodych

Nowym zawodnikiem Unii Turza Śląska został również wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Natan Wysiński. 20-letni obecnie pomocnik latem 2016 roku przeszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała, potem grał w zespole juniorów Śląska Wrocław, a następnie w drugiej drużynie tego klubu (rozegrał dwa mecze w II lidze). W sezonie 2021/2022 grał w rezerwach Miedzi Legnica. Latem ubiegłego roku wrócił do rodzinnego Jastrzębia Zdroju, dołączając do miejscowego GKS-u. W II lidze rozegrał 12 spotkań, po czym zakotwiczył w rezerwach Chrobrego Głogów. W nich rozegrał 15 meczów na poziomie III ligi.

Nową twarzą w zespole trenera Marka Hanzela jest również 23-letni pomocnik Tomasz Krężelok. Jest wychowankiem Drzewiarza Jasienica, jako junior grał również w Gwarku Zabrze. Potem grał w rezerwach GKS-u Tychy, a w ubiegłym sezonie występował w III lidze w koszulce Odry Wodzisław Śląski. Zagrał w 28 meczach, w których strzelił trzy gole.


Czytaj także:


Na tym nie koniec zakupów Unii Turza Śląska. Z II-ligowego GKS-u Jastrzębie na pół roku został wypożyczony 19-letni obrońca Dominik Klimkiewicz, który w poprzednim sezonie wystąpił w 14 meczach w eWinner 2. Lidze. Wychowanek Zrywu Bąków ma w CV występy w Pniówku 74 Pawłowice, Wiśle Strumień i Górniku Zabrze, oczywiście w zespołach juniorów.

Nowym nabytkiem Unii jest również syn dyrektora sportowego Unii Janusza Bodziocha, Mateusz. 33-letni stoper w poprzednim sezonie był zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec (14 meczów w I lidze, 1 gol).


Na zdjęciu: Ostatni sprawdzian piłkarzy Unii Turza Śląska przed rozpoczęciem rozgrywek 3. ligi wypadł okazale.

Fot. facebook.com/LKS-Unia-Turza