Wygrani i przegrani jedenastej kolejki ekstraklasy

Wygrani i przegrani jedenastej kolejki ekstraklasy. Są tacy, którzy są wygrani, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych.

WYGRANI…

1. Bomba Łotysza

Widzew miał przewagę przez 90 minut spotkania ze Stalą Mielec. Piłkarze Daniela Myśliwca byli stroną przeważającą, jednak długo nie mogli zdobyć bramki. W końcu przyszło przełamanie. Niespodziewanie w 73 minucie meczu Andrejs Ciganiks popisał się genialnym uderzeniem. Jego strzał z pierwszej piłki, bez zastanowienia, był perfekcyjny i nie dał bramkarzowi szans na interwencję, a co ważniejsze, zagwarantował łodzianom 3 punkty.

2. Drugi ważny gol

Bohatera ma też Korona Kielce. Po meczu z Wartą Poznań nazwisko Martina Remacle jest odmieniane przez wszystkie przypadki. 26-latek już w poprzedniej kolejce zdobył pierwszego gola w ekstraklasie. Teraz jednak jego trafienie było niezwykle ważne. W doliczonym czasie gry spotkania zdobył niezwykle ważną bramkę – na miarę punktu dla Korony.

3. Do ostatniej chwili

Śląsk mógł bez problemu wygrać z Górnikiem. Znów w ataku wrocławian szalał Erik Exposito, jednak Hiszpanowi udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Jak się okazało, było to za mało. A to dlatego, że Szymon Czyż w ostatniej minucie pięknym strzałem z dystansu uratował Górnikowi punkt. Znalazł tym samym odpowiedni moment na swoje premierowe trafienie w barwach zabrzańskiego zespołu.

PRZEGRANI…

1. Biedni beniaminkowie

Nie był to udany weekend dla beniaminków. Każdy z nich poniósł klęskę. Ruch pozostał bez szans w starciu z Pogonią, ŁKS został wręcz upokorzony przez Radomiaka, a Puszcza nie była w stanie poradzić sobie z Lechem Poznań. W sumie w minionej kolejce te trzy zespoły strzeliły jednego gola, a straciły dziesięć. Nie bez powodu cała trójka znajduje się w strefie spadkowej tabeli.

2. Nie dotrwali

Waldemar Fornalik z pewnością liczył na zwycięstwo w meczu przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Jego Zagłębie wygrywało 1:0 od 45 minuty, ale nie było w stanie utrzymać prowadzenia. Piast zaczął w II połowie nacierać na bramkę lubinian. Wystarczył jeden błąd Sokratisa Dioudisa, by gliwiczanie doprowadzili do wyrównania. Tym samym nadzieje trenera Fornalika na zwycięstwo legły w gruzach, a punkt dla Zagłębia wcale nie stanowi pocieszenia.

3. Krakowskie deja vu

Wydawało się, że po zwycięstwie 2:0 z ŁKS-em zespół Cracovii wróci na właściwe tory. Tymczasem poniósł kolejną porażkę. Tym razem jego katem została Jagiellonia Białystok, której udało się cztery razy pokonać Sebastiana Madejskiego. Prowadziła już 4:0… Kibice „Pasów” musieli odczuwać deja vu, bo 23 września Pogoń pięciokrotnie kierowała piłkę do bramki zespołu Jacka Zielińskiego. Trudno uznać za pocieszenie zdobycia pierwszego gola dla Cracovii przez Kamila Glika