Szalone chwile w Lubinie

Pomimo próby odrobienia strat z pierwszej połowy, Zagłębie zakończyło spotkanie bez punktów.

Doskonale rozpoczęło się niedzielne spotkanie dla Radomiaka. Stąd więc piłkarze Constantina Galki wyszli na prowadzenie już w 1 minucie spotkania. Błąd defensywy z Lubina w konsekwencji wykorzystał Edi Semedo, który precyzyjnym strzałem pokonał Sokratisa Dioudisa. W pierwszej połowie grecki golkiper jeszcze raz musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy gola zdobył Pedro Henrique. To stawiało radomian w bardzo korzystnym miejscu. Musieli tylko dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka. To w rzeczywistości, jak się okazało, nie było najprostszym zadaniem.

Wszystkie bramki meczu:

Zagłębie Lubin – Radomiak skrót meczu. Bramka na 0:1
Zagłębie Lubin – Radomiak skrót meczu. Bramka na 0:2
Zagłębie Lubin – Radomiak skrót meczu. Bramka na 1:2
Zagłębie Lubin – Radomiak skrót meczu. Bramka na 2:2
Zagłębie Lubin – Radomiak skrót meczu. Bramka na 2:3

Wszystko dlatego, że Zagłębie w drugiej połowie podniosło się z kolan. W konsekwencji w 72 minucie zdobyło bramkę kontaktową. Celnym strzałem z dystansu popisał się Damian Dąbrowski. Zaledwie 5 minut później lubinianie doprowadzili do wyrównania za sprawą Mateusza Wdowiaka. W związku z tym wydawało się, że zespół Waldemara Fornalika jest na prostej drodze do zwycięstwa. W rzeczywistości marzenie o trzech punktach zostało im odebrane przez Ediego Semedo. Portugalczyk po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców i ostatecznie zagwarantował radomianom wygraną.

Zagłębie Lubin – Radomiak 2:3 (0:2)

0:1 – E. Semedo, 1 min (asysta Henrique), 0:2 – Henrique, 15 min (bez asysty), 1:2 – Dąbrowski, 72 min (asysta Chodyna), 2:2 – Wdowiak, 77 min (asysta Kopacz), 2:3 – E. Semedo, 79 min (asysta Donis).

ZAGŁĘBIE: Dioudis – Grzybek (46. Kłudka), Kopacz, Ławniczak, Kirkeskov – Dąbrowski (88. Buletsa), Poletanović (71. Makowski) – Chodyna, Pieńko (55. Mróz), Wdowiak – Munoz (71. Kurminowski). Trener Waldemar FORNALIK. Rezerwowi: Burić, Nalepa, Bohar, Mata.

RADOMIAK: Bąkowski – Grzesik, Rossi, Cestor, Abramowicz – E. Semedo (80. Leandro), Luizao (85. Cichocki), Kaput, Wolski (71. Donis), Castaneda (80. L. Semedo) – Henrique (85. Rocha). Trener Constantin GALCA. Rezerwowi: Koptas, Helder Sa, Jakubik, Okoniewki.

Sędziował Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów 4878. Żółte kartki: Kłudka (51. faul), Poletanović (68. faul) – Cestor (24. faul), Kaput (36. faul), Donis (89. faul).

Piłkarz meczu – Edi SEMEDO

Na zdjęciu: Radomiak szalał w Lubinie i w konsekwencji miał się z czego cieszyć.