„Sport” wybrał jedenastkę 20. kolejki PKO Ekstraklasy

Zobacz, którzy piłkarze byli najlepsi i uzyskali od dziennikarzy „Sportu” najwyższe noty. Jedenastka 20 kolejki PKO BP Ekstraklasy prezentuje się następująco.

Martin CHUDY – 9

górnika
Piotr Matusewicz / PressFocus

Obroniony rzut karny, egzekwowany przez Tarasa Romanczuka, ukoronował genialny występ Słowaka w starciu z Jagiellonią. Choć Górnik wygrał 3:0, najlepszy jego zawodnik stał w bramce. Białostoczanie oddali ponad 20 strzałów, mieli dwie „jedenastki”, ale i to nie wystarczyło do pokonania Chudego, który był tego wieczoru grubą rybą.

Alan CZERWIŃSKI – 8

Jeden z architektów wygranej Zagłębia nad Legią. Obrońca rodem z Olkusza zanotował cenną asystę przy wyrównującej bramce Bartosza Białka.Adnan KOVACEVIĆ – 6

Kapitan Korony znów na posterunku. To, że w dwóch ostatnich meczach nie straciła gola i punktu, choć gros czasu grała przeciw Cracovii i Pogoni w liczebnym osłabieniu, jest również zasługą Bośniaka.

Tomas PETRASZEK – 7

Rafal Rusek / PressFocus

Tym razem gola nie strzelił, ale kolejny raz był bardzo ważnym ogniwem Rakowa i przyczynił się do efektownego zakończenia roku, jakie zanotował beniaminek w Gdańsku.

Maciej SADLOK – 7

Po trzydziestce strzelił swojego pierwszego w karierze gola z rzutu wolnego, rozpoczynając kanonadę w starciu Wisły z ŁKS-em. Zanotował „asystę” przy samobóju Maksymiliana Rozwandowicza, a w II połowie przeprowadził piękny rajd, którego nie zwieńczył jednak Aleksander Buksa.

Daniel BARTL – 8

W ostatniej kolejce doczekał się pierwszej ekstraklasowej bramki. Czech skutecznie wykonał jedenastkę, torując Rakowowi drogę do wygranej w Gdańsku. I na tym nie poprzestał, asystując również Sebastianowi Musiolikowi.

Dani RAMIREZ – 7

Ostatnia tegoroczna seria gier w znakomite występy środkowych pomocników raczej nie obrodziła. I może stąd miejsce w naszej jedenastce dla Hiszpana z ŁKS-u, który pewnie wykorzystał dwie „jedenastki”. Ale łodzianom nic to nie dało, bo i tak wysoko ulegli Wiśle, przesuwając się w stronę I-ligowej przepaści.

Vullent BASHA – 7

Albańczyk efektownym strzałem z dystansu przypieczętował zwycięstwo „Białej gwiazdy” w Łodzi. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Mimo to, jednym z transferowych priorytetów krakowian pozostaje angaż zawodnika na pozycję nr 6.

Giorgi MEREBASZWILI – 7

Dwie bramki Gruzina zapewniły płocczanom wygraną nad gliwickim mistrzem Polski. Szczególnej urody była ta druga, zdobyta z dystansu po ładnej indywidualnej akcji.

Jesus JIMENEZ – 7

Dwa słupki i gol – to jego dorobek w meczu Górnika z Jagiellonią. Kibice w Zabrzu po tej jesieni mogą mieć do drużyny pretensje, ale na pewno nie do Hiszpana.

Igor ANGULO – 8

górnik
: Pawel Jaskolka / PressFocus

Udowodnił, że Jagiellonia to jeden z jego ulubionych przeciwników. Bask strzelił dwa gole, mógł nawet więcej. Czy mógł wysłać włodarzom Górnika czytelniejszy sygnał dotyczący chęci przedłużenia kontraktu?


Jedenastka 20 kolejki PKO Ekstraklasy już znamy. Zobacz jeszcze: Igor Angulo ciągnie grę Górnika Zabrze


Komentarze