Lepszy rydz niż nic

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:2. Wymiana ciosów w Kielcach pomiędzy Koroną i Jagiellonią nie wyłoniła zwycięzcy.

Jagiellonia Białystok przyjechała do Kielc jako faworyt sobotniego meczu. Cztery zwycięstwa w pięciu ostatnich potyczkach ligowych to przecież osiągnięcie nie w kij dmuchał. Gospodarze pokazali jednak, że nie zamierzają tanio skóry sprzedać przeciwnikowi i niewiele brakowało, by zagrali mu na nosie.

Korona już w 8 minucie mogła skorygować wynik. Bramkarz „Jagi” Zlatana Alomerović wybrał się na wycieczkę poza własne pole karne, rozpędzony Jewhenij Szykawka minął golkipera rywali i oddał płaski strzał w stronę bramki gości. Kolegę z drużyny asekurował jednak Mateusz Skrzypczak i wślizgiem wybił futbolówkę, zażegnując niebezpieczeństwo. W 45 minucie obrońca gości Michal Saczek we własnym polu karnym sfaulował szarżującego Martina Remacle’a, a arbiter po konsultacji z VAR-em podyktował rzut karny dla kielczan. Wślizg piłkarza „Jagi” był bezmyślny, bo Remacle nie miał szans, by przejąć futbolówkę. Nono bezbłędnie wykonał „jedenastkę” i Korona objęła prowadzenie.

Wyrównującego gola dla ekipy z Białegostoku zdobył Jesus Imaz. Hiszpan z poświęceniem ruszył do piłki zagranej z bocznego sektora boiska przez Adriana Diegueza, uprzedził Xaviera Dziekońskiego i wepchnął futbolówkę do bramki. Nie zrażeni takim obrotem sprawy podopieczni Kamila Kuzery w 68 minucie po raz drugi cieszyli się ze zdobycia gola. Remacle zacentrował lewą nogą z prawego skrzydła, piłka dokręcała się do bramki, Zator jej nie dotknął i zaskoczony Alomerović nie zdążył zareagować. Goście jednak nie pogodzili się z porażką i w 81 minucie Jakub Lewicki po podaniu Tarasa Romanczuka zdobył gola na wagę remisu i jednego punktu.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)

1:0 – Nono, 45+4 min (karny), 1:1 – Imaz, 56 min (asysta Dieguez), 2:1 – Remacle, 68 min (bez asysty), 2:2 – Lewicki, 81 min (asysta Romanczuk).

KORONA: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho – Hofmeister, Remacle (79. Deaconu) – Podgórski (63. Konstantyn), Nono (71. Takacz), Błanik (63. Czyżycki) – Szykawka (71. Dalmau). Trener Kamil KUZERA. Rezerwowi: Forenc, Briceag, Kwiecień, Strzeboński.

JAGIELLONIA: Alomerović – Saczek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik – Romanczuk, Nene – Marczuk (66. Kupisz), Naranjo (77. Rybak), Hansen (77. Lewicki) – Imaz. Trener Adrian SIEMIENIEC. Rezerwowi: S. Abramowicz, Vinicius, Wojdakowski, Matysik, Stojinović, Olszewski.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Asystenci: Marek Arys (Szczecin) i Marcin Janawa (Dziwnów). Widzów 10859. Czas gry: 102 min (50+52). Żółte kartki: Nono (45+3. niesportowe zachowanie), Zator (86. faul) – Saczek (45+2. faul), Nene (45+3. niesportowe zachowanie), Lewicki (86. faul).