Mistrz Polski szuka kolejnych wzmocnień. Znów polują na napastnika Śląska?

Raków Częstochowa niedługo rozpocznie przygotowania do sezonu. Klub chce jak najszybciej zamknąć kadrę na zgrupowania. Stąd szuka kolejnych wzmocnień. Według plotek Raków chce pozyskać między innymi Erika Exposito ze Śląska.


Raków. Exposito jest im potrzebny?

Raków Exposito chciał już podczas zimowego okna transferowego. Pierwsze podejście do transakcji ostatecznie nie doszło. Do zgrzytu miało dojść na linii Raków-Exposito. 26-letni Hiszpan miał mieć zbyt duże oczekiwania finansowe. Według medialnych doniesień chciał nawet 200 tys. euro miesięcznie, co było kwotą nierealną.

Drugie podejście może okazać się skuteczniejsze. W końcu, skoro mistrz Polski ponownie składa ofertę za napastnika, to znak, że doszło do wstępnego porozumienia z Hiszpanem. Jest to jednak o tyle zaskakujące, że Raków już zakontraktował jednego napastnika.


Czytaj więcej


Częstochowski nadmiar pomocników

Mistrz Polski nie zamierza jednak poprzestawać na Exposito. Cały czas sonduje rynek w poszukiwaniu kolejnych wzmocnień. Częstochowianie chcieli na przykład zakontraktować Johna Yeboaha. 22-latek pochodzący z Hamburga jest jednak poza zasięgiem finansowym nie tylko mistrzów, ale i wicemistrzów Polski. Oczekiwań Śląska nie była w stanie spełnić też Legia.

Raków jednak się tym nie załamuje. W końcu dopina transfer młodego Dawida Drachala. Zapewne niedługo ogłoszony zostanie także transfer Maxima Domingueza. Mistrzowie Polski będą więc mieli do dyspozycji szeroką gamę ofensywnych pomocników. Mimo to pojawiają się informacje o chęci zatrudnienia jeszcze jednego piłkarza na tą pozycję.

Częstochowianie są zainteresowani zatrudnieniem Camilo Meny. Zawodnik miałby trafić do mistrza Polski na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Szanse na to, by kolejny pomocnik znalazł się pod Jasną Górę nie są wielkie. Zawodnik Valmiery ma wiele zalet. Problem w tym, że Raków musi sprostać wymaganiom dotyczącym rejestracji odpowiedniej liczby graczy zagranicznych. Dlatego też mistrzowie Polski najpewniej skupią się na innych pozycjach. Szczególnie tych, które wymagają wręcz natychmiastowego wzmocnienia, jak lewe wahadło.


Fot. Wojciech Dobrzyński/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.