„Egzekucja” Śląska

W pierwszym sobotnim meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec na własnym boisku pokonała Śląsk Wrocław . Zobacz, jaki padł w meczu Stal Mielec – Śląsk wynik, a także zobacz gole z tego spotkania.

Stal Mielec – Śląsk Wrocław. Relacja i wynik

Przed własną publicznością Stal Mielec chciała pokazać się z dobrej strony, gdyż w 3. kolejce przegrała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice. Dla beniaminka było to pierwsze historyczne zwycięstwo na tym poziomie rozgrywek. Śląsk w poprzedniej kolejce nie grał, ponieważ termin meczu z Pogonią został przełożony. Natomiast w 2. kolejce wrocławianie przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2.

Drużyna Jacka Magiery w ciągu trzech minut straciła dwa gole i straciła wiarę w korzystny wynik.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Zagłębiem Lubin rozegranym 29 lipca (mecz z Pogonią Szczecin w 3. kolejce został przełożony) trener Śląska Wrocław Jacek Magiera dokonał kilku roszad w podstawowej jedenastce. Najistotniejsza zmiana nastąpiła w bramce – Rafała Leszczyńskiego między słupkami zajął Kacper Trelowski. Poza tym miejsce na ławce rezerwowych zajął Michał Rzuchowski, a Patryka Janasika w ogóle zabrakło w meczowej „20”.

Mecz w Mielcu rozkręcał się bardzo powoli. Emocje tak naprawdę zaczęły się w ostatnim kwadransie I połowy, po przerwie zarządzonej przez arbitra na uzupełnienie płynów. Krzysztof Jakubik w 35 minucie podyktował rzut karny dla Stali za zagranie ręką Petra Schwarza, ale była to pochopna decyzja, bo po chwili piłkę w bramce Śląska umieścił Michał Trąbka. Sędzia z Siedlec nie uznał jednak korzyści i nie zmienił decyzji. Piotr Wlazło z „wapna” strzelił w środek bramki, lecz zbyt nisko podniósł piłkę i Trelowski odbił futbolówkę nogą!

Wypożyczony z Rakowa Częstochowa 20-letni golkiper w tej sytuacji zachował się świetnie, ale 10 minut później sprezentował rywalom gola. Japończyk Koki Hinokio na środku boiska wygrał „walkę wręcz” z Martinem Konczkowskim, a potem z 25 metrów oddał pozornie niegroźny strzał, dosyć anemiczny. Bramkarz gości odprowadzał piłkę wzrokiem a ta ku jego zaskoczeniu ta wylądowała w jego bramce tuż przy słupku. Niewiarygodne!

W 53 minucie Japończyk podwoił swoją zdobycz. Po koronkowej akcji i rykoszecie oddał strzał prawą nogą, a interwencja Trelowskiego pozostawiała wiele do życzenia. Golkiper gości nie zdążył jeszcze dojść do siebie, gdy został skaleczony po raz trzeci. Po podaniu Macieja Domańskiego Trąbka przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzeniem z woleja z 15 metrów strzelił kolejną bramkę dla Stali. Gol zdobyty w doliczonym czasie gry przez Erika Exposito z rzutu karnego tylko nieznacznie osłodził wrocławianom gorycz porażki.

Stal Mielec – Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)

1:0 – Hinokio, 45 min (asysta Szkurin), 2:0 – Hinokio, 53 min (bez asysty), 3:0 – Trąbka, 55 min (asysta Domański), 3:1 – Exposito, 90+3 min (karny).

STAL: Kochalski – Ehmann, Matras, Pajnowski – Gerstenstein (69. Guillaumier), Trąbka (69. M. Stępień), Wlazło (90+4. Santos), Getinger – Domański, Hinokio (78. Wołkowicz) – Szkurin (90+4. Meriluoto). Trener Kamil KIEREŚ. Rezerwowi: Jałocha, Esselink, Ł. Wolsztyński.

ŚLĄSK::Trelowski – Konczkowski, Bejger, Petkow, Jastrzembski (57. Szwedzik) – Schwarz, Olsen (83. Lewkot) – Samiec-Talar (46. Zylla), Leiva (57. Borys), Żukowski (83. K. Kurowski) – Exposito. Trener Jacek MAGIERA. Rezerwowi: Leszczyński, Rzuchowski, Ince, Paluszek.
Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa) i Tomasz Niemirowski (Płochocin). Widzów 5207. Żółte kartki: Ehmann (39. faul), Getinger (90. faul), Pajnowski (90+2. zagranie ręką) – Petkow (19. faul),

Piłkarz meczu Koki HINOKIO.

LICZBA

7 – PUNKTÓW (trzy gole, cztery asysty) w ostatnich 6 meczach w PKO BP Ekstraklasie zapisał na swoim koncie napastnik Śląska, Erik Exposito. Ten gol zdobyty w Mielcu nie dał mu żadnej satysfakcji.

Na zdjęciu: Koki Hinokio (z lewej) był nieuchwytny dla obrońców Śląska (z prawej Dennis Jastrzembski).