Kto zaskoczył, kto zawiódł? Podsumowanie sezonu 2022/2023

Sezon 2022/2023 za nami. Poznaliśmy mistrza Polski, pucharowiczów, jak i zespoły, które spadły z ekstraklasy. Czas ocenić ich postawę. Oto nasze podsumowanie sezonu!


Czytaj więcej o ekstraklasie


Ekstraklasa w zakończonym dopiero co sezonie potrafiła nas zaskoczyć. Po pierwsze – mistrzowski tytuł zgarnął Raków Częstochowa, druga sprawa to kwestia spadkowiczów. Niewielu ekspertów przed zakończeniem rozgrywek wskazałaby na spadek Wisły Płock. Obecny sezon przyniósł nam też zaskakujące zmiany na stanowiskach szkoleniowców.

Najpierw w Górniku zwolniono Jana Urbana, ponieważ osiągał słabe wyniki. Następnie, po kilku miesiącach ponownie go zatrudniono. W konsekwencji Górnik znów szedł w górę tabeli. Identyczna sytuacja miała miejsce także we Wrocławiu. Na rynku pojawili się także nowi szkoleniowcy, którzy prędzej czy później wylądują na szkoleniowej karuzeli. W Częstochowie wierzą, że ten los szybko nie spotka Dawida Szwargę. Został nowym trenerem Rakowa i zastąpił Marka Papszuna. Czy zdoła utrzymać wysoki poziom u mistrzów Polski? Tego dowiemy się za kilka tygodni.


Tabela ligowa sezonu 2022/2023

 1. Raków Częstochowa
 2. Legia Warszawa
 3. Lech Poznań
 4. Pogoń Szczecin
 5. Piast Gliwice
 6. Górnik Zabrze
 7. Cracovia
 8. Warta Poznań
 9. Zagłębie Lubin
 10. Radomiak
 11. Stal Mielec
 12. Widzew Łódź
 13. Korona Kielce
 14. Jagiellonia
 15. Śląsk Wrocław
 16. Wisła Płock
 17. Lechia Gdańsk
 18. Miedź Legnica

Kliknij w nazwę klubu, aby przeczytać podsumowanie sezonu w jego wykonaniu


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.